Meriden.pl » AkademiaCo powinna zawierać w swoim składzie dobra pasta do zębów?


 

Każdy z nas jest inny, co dotyczy nie tylko osobowości czy wyglądu, ale również stanu zębów. Ze względu na to należy dokładnie przemyśleć, jaka pasta pomoże o nie zadbać i uniemożliwić rozwijanie się jakichkolwiek chorób. Choć każdy powinien samodzielnie zwrócić uwagę na składniki, które najlepiej sprawdzą się w ich przypadku, my w tym artykule przedstawiamy komponenty dopasowane do konkretnych typów potrzeb. Opiszemy również czego unikać, a co jest dedykowane w szczególności dzieciom.

Co zdecydowanie powinna zawierać?

Jeżeli cierpimy na nadwrażliwość zębów warto poszukać past zawierających hydroksyapatyt, chlorek strontu czy szczawiany gliny. Dla osób, które chciałyby wybielić ten rodzaj kości, istotne jest odnalezienie produktów zawierających nadtlenek karbamidu. W przypadku krwawienia dziąseł warto skupić się na ekstraktach z rumianku i allantoinie. Do uniwersalnych składników, które z pewnością pomogą należy ksylitol (tak, dokładnie ten, którym często zastępuje się cukier w żywności) - jego zadaniem jest podnoszenie pH, uniemożliwiając rozwój bakteriom.

Czego należy unikać?

Przede wszystkim warto unikać past, które posiadają fluor - mimo, iż przepisy unijne dopuszczają pewne stężenie tego składnika, nie jest on korzystny dla naszego zdrowia. Warto również sprawdzić czy pasta do zębów posiada glikol oraz SLS, które podrażniają błonę śluzową. Tak, jak w przypadku żywności należy również zrezygnować z produktów zawierających aromaty, konserwanty i barwniki - nie są one potrzebne, a mogą wyłącznie zaszkodzić. Regularnie przeprowadzane są badania również na innych składnikach, wskazując ich negatywne cechy, ale nie są to jeszcze w pełni potwierdzone informacje, stąd też warto podchodzić do nich ostrożnie.

A dla dzieci?

Nasze pociechy posiadają znacznie wrażliwszy organizm, wymagający szczególnego podejścia - dlatego jeszcze uważniej należy podchodzić do wyboru pasty do zębów. Przede wszystkim nie powinna zawierać sacharyny, parabenów, dwutlenku tytanu oraz tak naprawdę wszystkich składników, których powinni również unikać dorośli. Istotnym jest, aby również nie pieniła się za bardzo, ponieważ dzieci nie są jeszcze przygotowane na dużą ilość piany w jamie ustnej, co może doprowadzić do krztuszenia się.

Oczywiście, równie ważna co pasta do zębów jest odpowiednia szczoteczka - bez niej jama ustna nie zostanie właściwie oczyszczona. W szczególności warto zwrócić uwagę na technologię soniczną, jaką wyróżniają się szczoteczki Meriden.