Meriden.pl » AkademiaCzekolada to lekarstwo na wszystko!

Macie jakieś sprawdzone sposoby na szybki zastrzyk energii i poprawę nastroju? My polecamy dobrą czekoladę !


 

Powszechnie wiadomo, że słodycze powodują próchnicę zębów. Ale nie ciemna czekolada! Na jej korzyść przemawia to, że w swoim składzie zawiera naturalne substancje występujące w kakao, tj. teobrominę, która wzmacnia szkliwo i taninę, która nie pozwala przywierać bakteriom do powierzchni zębów.

 

Dodatkowo im więcej ciemnego kakao, tym więcej antyoksydantów zwalczających wolne rodniki w organizmie. Szczególne znaczenie dla jamy ustnej mają zawarte w czekoladzie przeciwutleniacze należące do dwóch grup: polifenoli i flawonoidów. Pierwsze z nich neutralizują mikroorganizmy  przyczyniające się do nieświeżego oddechu oraz zapobiegają infekcjom dziąseł, natomiast drugie hamują powstawanie niebezpiecznych dla zębów kwasów.

Najzdrowsza jest czekolada gorzka, bo zawiera najmniej cukru i najwięcej kakao. Dodatkowo wzbogacona orzechami lub owocami dostarczy organizmowi więcej korzystnych dla zdrowia tłuszczów roślinnych i antyoksydantów.

 

Czekolada zawiera ważne dla zdrowia mikroelementy, jak potas, magnez, wapno, fosfor, żelazo, cynk i miedź oraz witaminy B6, B2, A, E, B3, B12. Zawarta w czekoladzie fenyloetyloamina pobudza w organizmie produkcję endorfin, zwanych potocznie „hormonami szczęścia”, co poprawia samopoczucie i osłabia destrukcyjną rolę stresu.

 

Zatem smacznego!

 

I pamiętajcie, że najlepszą ochroną przed próchnicą jest prawidłowa higiena jamy ustnej i regularne kontrole u stomatologa.


Szczoteczka do zębów do temat - rzeka. Która jest najlepsza i dlaczego? Zdania są podzielone. Jednak nie możemy nie zauważyć, że rynkowa nowość - szczoteczka soniczna, podbija serca tysięcy Polaków. Co jest w niej takiego wyjątkowego i dlaczego jest coraz częściej wybieraną alternatywą dla szczoteczek tradycyjnych oraz elektronicznych? Przekonajmy się.

Rusza się z prędkością światła. No, prawie ;)

Szczoteczka soniczna zapewnia znacznie szybsze ruchy – ok. 30- 40 tyś ruchów wymiatających, w porównaniu do 7-8 tyś. ruchów oscylacyjnych w przypadku typowej szczoteczki elektrycznej. Dzięki temu, przy użyciu szczoteczki sonicznej czyszczenie zębów, jak również przestrzeni międzyzębowych, jest dokładniejsze. Wynika to przede wszystkim z różnic w mechanizmie działania urządzeń.

Dochodzi tam, gdzie światło nie dociera...
Dobra szczoteczka soniczna posiada odchył włosia na 6mm, co daje większą możliwość doczyszczenia szczelin międzyzębowych jak i przyzębowych na lini dziąseł. Wszyscy wiemy że pielęgnacja jamy ustnej to nie tylko mycie zębów, ale także dziąseł, języka i wewnętrznej strony policzków. Szukamy więc szczoteczek, które w zestawie posiadają gumowane końcówki przeznaczone do czyszczenia języka.

Taki mały, taki duży może szczoteczkę soniczną mieć!
Ze szczoteczki mogą korzystać wszyscy. Nawet dzieci powyżej pierwszego roku życia. Szczoteczki dla maluchów maja 16 tysięcy ruchów sonicznych, cojest bezpieczne dla ząbków. Przeciwskazań raczej nie ma, gdyż dobra szczoteczka posiada specjalny program, który pozwala na przyzwyczajenie się wrażliwych dziaseł do tych drgań. Szczoteczka w tym trybie będzie stopniowo zwiększała częstotliwość drgań od pierwszego użycia.

A dla tych, którzy kochają modę, mam świetną wiadomość - szczoteczka soniczna potrafi wyglądać niezwykle designersko!

żródło: http://montemmedia.pl/blog/jak-gleboko-dotrze-twoja-szczoteczka