Meriden.pl » AkademiaZastanawiacie się czym różni się szczoteczka soniczna  MERIDEN od szczoteczki manualnej i czy warto w nią zainwestować?
 
Mamy dla Was gotową odpowiedź!

 

Szczoteczki soniczne emitują falę dźwiękową, która wprowadza włókna w drgania. W ten sposób wprawiane w ruch są cząsteczki wody i śliny wymieszanej z pastą. Powstają dzięki temu mikrobąbelki, które osiągają dużą prędkość i są zdolne do usunięcia zanieczyszczeń nawet z miejsc, do których włosie zwykłej szczoteczki nie jest w stanie dotrzeć - w efekcie szczoteczki soniczne w najdokładniejszy sposób usuwają pozostałości pożywienia, osadów i obecnych w tym wszystkim bakterii z przestrzeni międzyzębowych oraz z powierzchni gładkich zęba, co w wyraźny sposób hamuje rozwój próchnicy.

Charakterystyczną cechą szczoteczek sonicznych jest wymiatający ruch włókien główki szczoteczki. Główka szczoteczki sonicznej Meriden Sonic+ Professional jest w stanie poruszać się z prędkością nawet 31,000 ruchów sonicznych na minutę, przez co umożliwia mycie zębów z 500 razy większą prędkością niż przy użyciu szczoteczki manualnej – w efekcie eliminuje o 100% więcej przebarwień niż szczoteczka manualna, skutecznie rozjaśnia, wybiela i poleruje zęby.

Ruch wymiatający jest bardzo skuteczny, a zarazem delikatny dla dziąseł, dlatego szczoteczki te często polecane są dla osób z wrażliwymi dziąsłami, dla których każde szczotkowanie zwykłą szczoteczką kończy się krwawieniem oraz dla osób z odsłoniętymi szyjkami zębowymi, a także dla tych z założonymi stałymi aparatami ortodontycznymi oraz posiadaczy implantów i mostków.

Szczoteczki soniczne MERIDEN posiadają wbudowany timer, który sygnalizuje czas mycia zębów oraz informuje kiedy należy przejść do szczotkowania kolejnego obszaru jamy ustnej. Badania pokazują, że szczoteczką soniczną czyścimy zęby dłużej i bardziej efektywnie niż szczoteczką manualną, uzyskując w efekcie dokładne oczyszczenie wszystkich zakamarków jamy ustnej i języka z resztek pokarmu, bakterii i innych niespodzianek powodujących próchnicę, kamień nazębny, a w dalszej kolejności odsłanianie szyjek zębowych i paradontozę.

 

Szczoteczką soniczną łatwiej wyczyścić zęby nie trzeba stosować specjalnych technik, ponieważ szczoteczka sama wykonuje za nas większość pracy!

 

Pozostaje aspekt ekonomiczny… Szczoteczki soniczne są dużo droższe od szczoteczek manualnych, to prawda. Jednak szczoteczka soniczna bardzo skutecznie usuwa płytkę nazębną i dba o dziąsła, w efekcie po rozpoczęciu regularnego stosowania okazuje się, że można sporo zaoszczędzić na leczeniu próchnicy i chorób wywołanych kamieniem nazębnym, takich jak np. paradontoza. Zatem może warto wydać kilkaset złotych teraz, by dużo większej kwoty nie wydawać później na leczenie zębów i usuwanie kamienia?

 Czekolada to lekarstwo na wszystko!

Macie jakieś sprawdzone sposoby na szybki zastrzyk energii i poprawę nastroju? My polecamy dobrą czekoladę!


 

Powszechnie wiadomo, że słodycze powodują próchnicę zębów. Ale nie ciemna czekolada! Na jej korzyść przemawia to, że w swoim składzie zawiera naturalne substancje występujące w kakao, tj. teobrominę, która wzmacnia szkliwo i taninę, która nie pozwala przywierać bakteriom do powierzchni zębów.

 

Dodatkowo im więcej ciemnego kakao, tym więcej antyoksydantów zwalczających wolne rodniki w organizmie. Szczególne znaczenie dla jamy ustnej mają zawarte w czekoladzie przeciwutleniacze należące do dwóch grup: polifenoli i flawonoidów. Pierwsze z nich neutralizują mikroorganizmy  przyczyniające się do nieświeżego oddechu oraz zapobiegają infekcjom dziąseł, natomiast drugie hamują powstawanie niebezpiecznych dla zębów kwasów.

Najzdrowsza jest czekolada gorzka, bo zawiera najmniej cukru i najwięcej kakao. Dodatkowo wzbogacona orzechami lub owocami dostarczy organizmowi więcej korzystnych dla zdrowia tłuszczów roślinnych i antyoksydantów.

 

Czekolada zawiera ważne dla zdrowia mikroelementy, jak potas, magnez, wapno, fosfor, żelazo, cynk i miedź oraz witaminy B6, B2, A, E, B3, B12. Zawarta w czekoladzie fenyloetyloamina pobudza w organizmie produkcję endorfin, zwanych potocznie „hormonami szczęścia”, co poprawia samopoczucie i osłabia destrukcyjną rolę stresu.

 

Zatem smacznego!

 

I pamiętajcie, że najlepszą ochroną przed próchnicą jest prawidłowa higiena jamy ustnej i regularne kontrole u stomatologa.


Szczoteczka do zębów do temat - rzeka. Która jest najlepsza i dlaczego? Zdania są podzielone. Jednak nie możemy nie zauważyć, że rynkowa nowość - szczoteczka soniczna, podbija serca tysięcy Polaków. Co jest w niej takiego wyjątkowego i dlaczego jest coraz częściej wybieraną alternatywą dla szczoteczek tradycyjnych oraz elektronicznych? Przekonajmy się.

Rusza się z prędkością światła. No, prawie ;)

Szczoteczka soniczna zapewnia znacznie szybsze ruchy – ok. 30- 40 tyś ruchów wymiatających, w porównaniu do 7-8 tyś. ruchów oscylacyjnych w przypadku typowej szczoteczki elektrycznej. Dzięki temu, przy użyciu szczoteczki sonicznej czyszczenie zębów, jak również przestrzeni międzyzębowych, jest dokładniejsze. Wynika to przede wszystkim z różnic w mechanizmie działania urządzeń.

Dochodzi tam, gdzie światło nie dociera...
Dobra szczoteczka soniczna posiada odchył włosia na 6mm, co daje większą możliwość doczyszczenia szczelin międzyzębowych jak i przyzębowych na lini dziąseł. Wszyscy wiemy że pielęgnacja jamy ustnej to nie tylko mycie zębów, ale także dziąseł, języka i wewnętrznej strony policzków. Szukamy więc szczoteczek, które w zestawie posiadają gumowane końcówki przeznaczone do czyszczenia języka.

Taki mały, taki duży może szczoteczkę soniczną mieć!
Ze szczoteczki mogą korzystać wszyscy. Nawet dzieci powyżej pierwszego roku życia. Szczoteczki dla maluchów maja 16 tysięcy ruchów sonicznych, cojest bezpieczne dla ząbków. Przeciwskazań raczej nie ma, gdyż dobra szczoteczka posiada specjalny program, który pozwala na przyzwyczajenie się wrażliwych dziaseł do tych drgań. Szczoteczka w tym trybie będzie stopniowo zwiększała częstotliwość drgań od pierwszego użycia.

A dla tych, którzy kochają modę, mam świetną wiadomość - szczoteczka soniczna potrafi wyglądać niezwykle designersko!

źródło: http://montemmedia.pl/blog/jak-gleboko-dotrze-twoja-szczoteczka